Mistrzostwa Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie!

Mistrzostwa Europy 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie – poinformował Michael Platini, przewodniczący UEFA. Polsko-ukraińska oferta okazała się lepsza od oferty Włochów oraz wspólnej oferty Chorwatów i Węgrów!


Na naszą kandydaturę głosowało ośmiu z dwunastu członków Komitetu Wykonawczego UEFA. Włosi dostali cztery głosy, a kandydatura Węgier i Chorwacji żadnego. W polsko-ukraińskiej ofercie podano osiem miast, w których mają być organizowane mecze Euro 2012. W Polsce są to: Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk; na Ukrainie zaś: Donieck, Kijów, Lwów i Dniepropietrowsk. Obydwa państwa – organizatorzy – podali także miasta rezerwowe, w których mogą być rozgrywane mecze. Są to Chorzów, Kraków i Odessa oraz drugi stadion, jaki znajduje się w Doniecku.

źródło; wislaportal