Cracow Open 2005

Zeszłoroczna edycja zawodów Cracow Open zgromadziła na starcie 66-iu zawodników z Polski. Jednym z podstawowych celi, jakie przed sobą postawiliśmy w tegorocznej edycji zawodów, jest zachęcenie większej ilości naszych koleżanek i kolegów z Polski do udziału w zawodach. 

Oto kilka powodów, dla których warto, jak sądzimy, pojawić się na Cracow Open 2005.

Już dziś wieczorem na stronie zawodów powinny sie pojawić takie informacje jak: stage, dokładny plan zawodów, squady, oraz rozpiska czasowa zawodów.

Powody, dla których warto przyjechać na Cracow Open 2005.

 

1. Są największymi zawodami IPSC w Polsce – można sprawdzić swoje umiejętności na tle bardzo dużego i ciekawego grona zawodników.
2. Startuje w nich rekordowa ilość zawodników z zagranicy – można poznać ciekawych ludzi z całej europy, co w wielu wypadkach jest ciekawą formą wymiany doświadczeń oraz nawiązaniem ciekawych znajomości.
3. Starują w nich zawodnicy najwyższego formatu – np. Mistrz Świata – Adam Tyc, Martin Kamenicek, Marian Vysny oraz wielu innych zawodników, których oglądnięcie na żywo jest możliwe tylko za granicą.
4. Są zawodami, na których można się wiele nauczyć, sportowo i organizacyjnie – osoby pomagające nam w rozegraniu zawodów organizują największe zawody IPSC w Europie będąc jednocześnie bardzo dobrymi zawodnikami (np. Jiri Sery – Range Master zawodów)
5. Można wylosować (tylko na loterii) bardzo atrakcyjne nagrody – w tym roku ich ilość oraz wartość może przekroczyć nawet 10.000 zł. Ponownie firma Czeska Zbrojowka jako główną nagrodę w loterii ufundowała pistolet, a wartościowych nagród jest jeszcze dużo więcej.
6. Zawody składają się miedzy innymi z trzech torów CLC, na których można będzie poprawić swój wynik w rankingu światowym.
7. Bo są jedynymi zawodami w tym roku w Polsce na których można zdobyć medal IPSC.
8. Będzie się można zobaczyć na filmie, który będzie kręcony podczas zawodów, co może być ciekawą pamiątką.
9. Bo „Twierdza” jest naprawdę wspaniałym obiektem i jeśli ktoś jeszcze u nas nie był, to nie będzie miał lepszej okazji do poznania jej wszystkich zalet.
10. No i tak na koniec, bo szykuje się wspaniała zabawa i szkoda jej pominąć w swoim kalendarzu.
11. I tak już naprawdę na koniec, dlaczego warto przyjechać ? Bo napracowaliśmy się bardzo i szkoda by korzystali z tego tylko zagraniczni zawodnicy.

Udział dużej liczby zawodników z Polski w zawodach level III na terenie Polski:

 

1. Pokazuje innym krajom, że nasz region jest aktywny, a zawody level III cieszą się dużym zainteresowaniem – co może dodatkowo przekonać władze IPSC oraz decydentów z innych krajów, że warto w Polsce rozegrać Mistrzostwa Europy.
2. Konsoliduje polskie środowisko IPSC – wzajemny udział, przedstawicieli poszczególnych klubów w zawodach, może być oznaką uznania dla organizatorów i okazaniem zaufania.
3. Powoduje, że ilość firm współpracujących z organizatorem wzrasta, co przekłada się później na wszystkich organizatorów zawodów w Polsce. Wzrasta ilość oraz wartość nagród przeznaczonych od sponsorów dla uczestników, co z kolei powoduje, że zawody są lepiej postrzegane przez ich uczestników, a w końcu przecież dla nich są organizowane.

 

Mam nadzieję, że Ci, co się wahali, ostatecznie porzucą myśl o odpuszczeniu sobie wyjazdu do Krakowa. Czekamy na was, to jest „nasze” wspólne święto.