Cracow Open 2006 – Podsumowanie

Cracow Open 2006 za nami. To najważniejsze wydarzenie sportowe, organizowane przez nasz klub przysporzyło nam w tym roku wielu emocji. Czas na wnioski i pracę nad kolejną edycją zawodów.

Jak w latach poprzednich przygotowania do zawodów rozpoczęliśmy na początku roku, przygotowując film z poprzedniej edycji oraz materiały reklamowe. Ich kolportaż rozpoczęliśmy na targach IWA, gdzie odbyły się również pierwsze rozmowy ze sponsorami zawodów. Nowością w tegorocznej kampanii reklamowej, było wykorzystanie miasta Kraków oraz jego okolic, jako miejsca, które warto odwiedzić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozmowy z głównym sponsorem zawodów, Czeską Zbrojowką zaowocowały, jak i w latach poprzednich, wizytą teamu CZ (Adam Tyc, Martin Kamenicek, Libor Horak i inni) oraz nagrodą główną zawodów, rozlosowywanym wśród wszystkich uczestników, pistoletem CZ 75 SP-01. Kolejną gwiazdą Cracow Open 2006, którą udało nam się sprowadzić do Krakowa był Eric Grauffel, trzykrotny Mistrz Świata IPSC w dywizji Open. Jego popisy na torach przyciągały tłumy widzów, a rzadki to widok w IPSC.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po raz pierwszy do rozlosowania mieliśmy dwa przystosowane do startów w zawodach IPSC pistolety. Tym drugim pistoletem był K100, ufundowany przez firmy Grand Power (producent broni) oraz Incorsa (przedstawiciel GP na Polskę). K100 w przeciwieństwie do CZ 75 SP-01 rozlosowywany był tylko wśród zawodników z Polski. Dzięki współpracy z kolejnymi firmami, nagród rozlosowanych wśród uczestników było bardzo dużo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabudowę torów rozpoczęliśmy już w pierwszych dniach sierpnia, przygotowując je na wszelkie warunki pogodowe, z jakimi spotykaliśmy się dotychczas podczas zawodów. Kompletując skład sędziowski kierowaliśmy się zasadą sędzia z zagranicy plus sędzia z polski. Staraliśmy się by na naszych zawodach sędziowali przedstawiciele wszystkich polskich klubów IPSC. Bardzo nas cieszy reakcja kolegów, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnej pracy, to bardzo dobry prognostyk do dalszych wspólnych przedsięwzięć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podstawowa lista startowa w dniu zamknięcia obejmowała 289 nazwisk, dodając do niej 44 nazwiska z listy rezerwowej, osiągnęliśmy wynik 333 osób zgłaszających chęć startu w Cracow Open 2006. Po weryfikacji, rezygnacjach i przesunięciach 221 osób przewidzianych zostało do startu w Matchu, a około 90 osób do Prematchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatecznie wystartowało w Matchu 173 osoby, a Prematchu 66 osób, co w sumie daje 239 uczestników. Najwięcej osób wśród startujących było z Polski 80, później z Czech 40, Litwy 29, Słowacji 28, Francji 26, Węgier 9, Wielkiej Brytanii 7, Ukrainy 6, Niemiec 5, Belgi 3, Izraela 3, Austrii 2 oraz z Włoch 1 osoba.
239 uczestników z 13 krajów startowało w pięciu dywizjach; Modified 3, Open 43, Production 88, Revolver 1, Standard 98, sześć osób (niestety) dostało DQ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

duże zdjęcie 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim osobom, których praca złożyła się na nasz wspólny sukces jakim niewątpliwie była tegoroczna edycja Cracow Open. Bez Waszej pracy, zaangażowania oraz wysiłku nie osiągnęlibyśmy tego. Dziękuję w imieniu całego klubu oraz wszystkich tych uczestników, którzy gratulacje za udane zawody składali akurat na moje ręce.

Dziękujemy !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________________________________________________________

____________________________________________________________________

15.09

Medale rozdane, pistolety wylosowane, kolejne emocje związane z Cracow Open już za rok …

Wyniki.

Category
Stage
Region
Overall

Eric Grauffel, Adam Tyc i Martin Kamenicek to najbardziej utytułowani zawodnicy tegorocznej edycji zawodów. Ich "występy" gromadzą tłumy na torach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ____________________________________________

 

W dniu wczorajszym o godzinie 18.00 odbyło się oficjalne otwarcie tegorocznej edycji Cracow Open. Kilka słów podczas tej uroczystości powiedzieli zaproszeni goście.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu dzisiejszym wiemy już, że w zawodach wystartowało 241 uczestników z 16 krajów.

 

_________________________________________________________________________

13.09

W pierwszym dniu Prematchu wystartowało ponad 60 osób. Zawodnicy zostali podzieleni na osiem squadów i o godzinie 9.00 rozpoczęli strzelanie. Pogoda, jak w zapowiedziach bardzo dobra, było słonecznie i ciepło.

Kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________________

12.09

Już w środę rozpoczynamy kolejne zawody Cracow Open. Tegoroczna edycja zawodów zapowiada się szczególnie okazale. W zawodach zapowiedziało udział ponad 300 osób, wśród których jest wielu utytułowanych zawodników z Mistrzami Świata i Europy na czele.

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek w dywizji Open, Grauffel – Kamenicek. Tego pierwszego będziemy mieli okazję gościć w Polsce po raz pierwszy, natomiast ten drugi, zna naszą strzelnicę bardzo dobrze, wygrywał tu już dwukrotnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tory zostały przygotowane jeszcze staranniej niż w roku 2005, wysypaliśmy kolejne tony żwiru, kamienia i czegoś tam jeszcze, a wszystko to po to by było przyjemnie i bezpiecznie. Pogoda jaką zapowiadają meteorolodzy jest bardzo obiecująca, wreszcie ma być w Krakowie podczas zawodów level III ładna, słoneczna pogoda !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz kilka informacji bezpośrednio dla uczestników.

Prematch – startują w nim wszyscy członkowie ZSD i osoby funkcyjne oraz Ci, którzy nie zdążyli z rejestracją na Match. W pierwszy dzień prematchu 13.09 strzelanie zaczynamy o godzinie 9.00, tak więc zapraszamy do Twierdzy na godzinę 8.30 najpóźniej. W drugi dzień strzelanie rozpoczynamy o godzinie 8.00.

Match – lista startowa obejmuje ponad 220 nazwisk osób, które dokonały rejestracji do 15.08. Strzelanie podczas zawodów rozpoczynamy zawsze o godzinie 8.00. Jeśli ktoś planuje przyjazd w piątek rano, to proszę zarezerwować czas na rejestrację, a może być duża kolejka.

SQUADY