Cracow Open 2008

 Tegoroczna edycja Cracow Open, rozegrana w dniu 13 września, była już piątą edycją tych największych polskich zawodów IPSC, organizowanych przez Związek Strzelectwa Dynamicznego z Krakowa.

 

 

 

 

 
 

 

 

W związku z koniecznością rozegrania zawodów w jeden dzień (prace adaptacyjne części strzelnicy) zmniejszono ilość stage z tradycyjnych 16 do 12. Zmiana ta pozwoliła na rozegranie zawodów w jeden, a nie jak dotychczas, w dwa dni. Pomimo tych zmian organizatorzy zadbali, by minimalna ilość strzałów niezbędnych do oddania, nie musiała ulec równie drastycznej, ujemnej, korekcie.

Match Direktorem Cracow Open 2008 był Tadeusz Noga, który zaprosił do współpracy Romana Sedego jako Range Mastera zawodów. W zawodach wystartowały 142-ie osoby w czterech dywizjach; production 67, standard 59, open 10, modified 5, jedna osoba została niestety zdyskwalifikowana.

Pomimo wrześniowego terminu, pogoda podczas całych zawodów sprzyjała strzelaniu, które pomimo aż 12 stage na jeden dzień, zakończyło się około godziny 17.00. Ceremonia zamknięcia zawodów odbyło się około godziny 20.00 w zaprzyjaźnionej restauracji „U Przyjaciół” nieopodal strzelnicy.

Dzięki współpracy z licznym gronem firm, które pomagają ZSD od lat w organizacji Cracow Open, podczas zakończenia zawodów rozdano nie tylko dyplomy, medale i puchary, ale rozlosowano również ponad 50 atrakcyjnych upominków.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Cracow Open 2009.

Pozdrawiam
Robert Miklaszewski

Wyniki.

Dywizja Production
1.
Milan Frolo SVK
2. Norbert Michalak SVK
3. Roman Sedy CZE

Dywizja Standard
1. Gyorgy Batki HUN
2. Peter Kopunec SVK
3. Jaroslav Vaclavik CZE

Dywizja Open
1. Zdenek Henes CZE
2. Marco Pedrana ITA
3. Marcin Wylon PL