Ellite Cup – Strzelba IPSC – podsumowanie

W rozegranych 19.08 zawodach STRZELBA IPSC, wystartowała bardzo mała ilość osób, dokładnie siedmiu zawodników.
Mała, ale za to bardzo utytułowana grupa strzelców (medaliści i Mistrzowie Polski 😉, sprawdzała swe umiejętności na ośmiu bardzo wymagających torach.
WYNIKI

Tory, w zgodnej opinii uczestników, pierwsza klasa. Ciesz nas taka opinia, bo po zawodach o Puchar Polski Południowej, dostało się nam trochę za ich jakość. Tym razem Tommy , pomysłodawca większości 😉 torów, poświęcił temu zagadnieniu więcej czasu, i jak się okazało było super. Krótkie tory strzelane z miejsca  były tylko dwa, jeden strzelany ze śrutu, drugi z breneki. Reszta torów wymagała biegania, cofania oraz strzelania z różnych pozycji, klęcząc i leżąc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozpoczynając tegoroczną przygodę ze STRZELBĄ IPSC, ustaliliśmy, że pierwsze dwie STRZELBY będą zawodami level I, tak by "nauczyć" się te zawody organizować. Kolejna, trzecia edycja, czyli właśnie TE zawody, to już zawody level II (a przecież prowadziliśmy nawet rozmowy by były one Mistrzostwami Polski w Strzelby IPSC).
Cała sytuacja z zawodami wprowadziła nas, uczestników, w bardzo dobry humor, co procentowało bardzo przyjazną atmosferą podczas zawodów. Najbardziej cieszy fakt, że tacy doświadczeni zawodnicy w strzelbie jak Boguś czy Darek udzielali wyjaśnień, co do taktyki czy techniki strzelania na torach, dzięki czemu zawody te można było potraktować jako świetną lekcję STRZELBY IPSC. Zresztą i Darek i Tomek, a po części również Boguś potraktowali te zawody jako trening przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Grecji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed ogłoszeniem wyników uzupełniliśmy, utracony podczas strzelania, zapas kalorii. Ponieważ hotelowa kuchnia przygotowana była na większą ilość osób, musieliśmy zjeść podwójną ilość grillowanej kiełbasy 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki dywizja Standard Manual

1. Bogusław Gawęda
2. Dariusz Molenda
3. Rafał Karaś
4. Jacek Grabarczyk
5. Piotr Chrobok

Wyniki dywizja Standard

1. Tomasz Malcharek
2. Robert Miklaszewski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwycięzcom wręczono tylko medale, ponieważ dyplomy zostaną opatrzone zdjęciami wykonanymi podczas zawodów. Wszystkie zdjęcia zrobione podczas zawodów również trafią w ręce uczestników.
I tak oto w świetnych humorach, ale wąskim gronie zawodników zakończyliśmy tegoroczne zmagania ze STRZELBĄ IPSC.
Wszystkich zainteresowanych kolejnymi zawodami "strzelbowymi" prosimy o kontakt, zwłaszcza inne kluby zainteresowane zorganizowaniem cyklu takich zawodów w roku 2007.