Polisch Open 2006 – relacja

Za nami najważniejsze zawody IPSC w Polsce, czyli Mistrzostwa Polski, które pierwszy raz w swej historii organizował Ba-bach Legia z Warszawy. Zawody okazały się bardzo ciekawe i dobrze zorganizowane, wielka szkoda, że tak niewielu członków naszego klubu zdecydowało się w nich uczestniczyć …

ZDJĘCIA ZWYCIĘZCÓW … 

Zawody odbyły się na jednej z najciekawszych w Polsce strzelnic, w Rembertowie. Organizatorzy przygotowali 16 stage z łączną minimalną ilością 213 strzałów. W czwartek i piątek (29 – 30.06)rozegrano pre-match, natomiast w sobotę i niedzielę (01 – 02.07) tory ostrzelali zawodnicy. W zawodach wystartowało 108 osób w dywizjach Open (11), Standard (46) oraz Production (46) pięciu zawodników zdyskwalifikowano.

Otwarcie zawodów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Związek Strzelectwa Dynamicznego w Polisch Open 2006 reprezentowali

Wiesław Burzec – dywizja Standard, 10 miejsce w Overall (6 miejsce w Region Standard, 2 miejsce w Standard Senior). Wiesław pełnił podczas zawodów funkcję CRO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tadeusz Noga – dywizja Standard, 18 miejsce w Overall (14 miejsce w Region Standard, 4 miejsce w Standard Senior). Tadeusz pełnił podczas zawodów funkcję RO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maciej Spychała – dywizja Standard, 21 miejsce w Overall (16 miejsce w Region Standard). Maciek jako jedyny z naszego klubu startował w zawodach głównych, a nie prematchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wymieniona wyżej "trójka" tworzyła team "Szare Wilki", który zdobył drużynowo trzecie miejsce w Dywizji Standard. Brawo Panowie !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Malcharek – dywizja Production, 21 miejsce w Overall (13 miejsce w Region Production). Tomasz strzelał w prematchu jako zawodnik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Robert Miklaszewski
– dywizja Production, 11 miejsce w Overall (6 miejsce w Region Production). W zawodach pełniłem funkcję RO oraz troszkę fotografowałem 🙂

 

Zawody przygotowano bardzo starannie. Ilość osób sędziujących i pomagających była odpowiednia, nigdzie nie tworzyły się zatory, dzięki czemu każdy z dni zawodów kończył się przed czasem. Stage zostały przygotowane w odpowiedni sposób, a największe wrażenie zrobiły na nas użyte na niektórych torach metalowe cele "nie strzelać".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Range Masterem zawodów był nasz przyjaciel z Czech Roman Sedy, który bardzo komplementował nie tylko przygotowanie organizatorów, ale również samą strzelnicę. Podczas zawodów całe 16 stage zostało rozmieszczone na 7 torach w taki sposób, że nikt nikomu nie przeszkadzał. I w prematchu i w matchu w jeden dzień ostrzeliwano tory długie, a w drugi krótkie. Pozwoliło to w niedzielę zakończyć zawody około godziny 14.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tory tzw. SETKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden z torów WOJSKOWYCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy stage miał swój namiot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas zakończenia zawodów zwycięzcom dywizji wręczono medale IPSC, zdobywcy miejsc 1 – 3 otrzymali wspaniałe statuetki, dodatkowo miejsca 1 – 6 uhonorowane zostały dyplomami. Na sam koniec odbyła się loteria, podczas której losowano między innym pistolet i rewolwer.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OPEN Overall

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OPEN Poland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STANDARD Overall

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STANDARD Poland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STANDARD Senior

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRODUCTION Overall

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRODUCTION Poland

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leszek Błażejewski wylosował pistolet ASG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mały pistolet Beretty wylosował Tadeusz Gołąb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowując, zawody bardzo udane. Kolejne już zawody level III w naszym kraju, których nie musimy się wstydzić. Wypada teraz mieć nadzieję, że nasz Region nie osiądzie na laurach i w kolejnych latach będzie tylko podnosił poziom organizowanych w naszym kraju zawodów IPSC, których Polisch Open powinno być wizytówką.
Polisch Open 2006 były drugą eliminacją Grand Prix Polski, przed nami trzecie zawody tego cyklu, Cracow Open 2006, na które już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich fanów IPSC. 

 

—————————————————————————————————————————–
_______________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dzień drugi

W dniu dzisiejszym (30.06) zawodnicy uczestniczący w premetchu ostrzelali wszystkie średnie i długie tory zawodów. Drugi dzień prematchu rozpoczęliśmy o godzinie 10.00.

zdjęcia z drugiego dnia zawodów …

cdn. relacji …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tory. Są naprawdę dobrze przygotowane. Dodatkowo, jak wspominałem wczoraj, są naprawdę wymagające, wręcz trudne. Bardzo ciekawe są tarcze PT wykonane z metalu, za którymi umieszczone są cele metalowe. Trafiasz PT – słyszysz PRZDĘK – czekasz na to by popper się przewrócił, a tu się okazuje że trafiłeś PT !!!  Rewelacja … 🙁

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawody w Rembertowie mają jeden wielki PLUS, którym jest przygotowany tu grill. Boczek, kiełbasa oraz kaszanka w połączeniu z pomidorami, ogórkami i cebulą. W trakcie zawodów ma być podobnie, a co najważniejsze całość wpisana jest w startowe. Tzw. MIODZIO !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiejszy dzień zakończyła odprawa sędziów podczas której nastąpił podział na stage.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dzień pierwszy … 

W dniu dzisiejszym (29 czerwca) na strzelnicy w Rembertowie rozpoczęły się najważniejsze zawody IPSC w Polsce, czyli VIII Polisch Open. Organizator, Warszawski Ba-bach, przygotował 16 stage, których ostrzelanie podzielone zostało na dwa dni. Dziś ostrzelaliśmy 8-em krótkich torów pozostawiając na jutro kolejne 8-em średnich oraz długich.

zdjęcia z pierwszego dnia …

Prematch rozpoczęliśmy około godziny 12.00 po krótkim przywitaniu i odprawie zrobionej przez Yarka Lewandowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Range Masterem zawodów jest dobrze nam znany Roman Sedy z Czech, a Match Direktorem Tadeusz Gołab. RO podczas prematch byli Roman Sedy, Robert Wrona oraz Yarek Lewandowski.
Stage, które dziś ostrzelaliśmy, były ciekawe, niektóre były bardzo trudne, a co najważniejsze wszystkie zostały przygotowane na odpowiednio dobrym poziomie.