Puchar Incorsy 2010 – do wylosowania strzelba Benelli SuperNova

Witam wszystkich zainteresowanych zbliżającymi się zawodami level III o Puchar Incorsy. Tegoroczna edycja zawodów (już 6-ta) rozgrywana jest troszkę wcześniej niż zazwyczaj, ale jak wiemy w tym roku zawodów level III w naszym kraju obrodziło. Chcąc by nasze zawody wyróżniały się jakością, przygotowaliśmy dla uczestników szereg atrakcji.

Zawody rozgrywane będą na 10 stage z niemałą minimalną ilością strzałów – bo aż 201. Tory przygotowywane są przez ekipę Wiesława Burzca, więc o ich jakość martwić się nie musimy. Stage zostały zaakceptowane i niebawem znajdą się na stronie zawodów.

W piątek 11.06 rozegrany zostanie prematch, w sobotę 12.06 zawody główne, natomiast w niedzielę dla wszystkich uczestników zawodów zorganizowaliśmy darmowy kurs strzelecki, który poprowadzi aktualny Mistrz Europy dywizji standard Josef Raku¹an ( ME Francja 2007). Za tę część zawodów odpowiada nasz prezes Tadeusz Noga więc spodziewać się należy dobrej atmosfery podczas kursu. Na kursie chcielibyśmy się skupić na jednym temacie – taktyka ostrzelania celi ruchomych.

Wracając do zawodów, każdy opłacający startowe otrzyma siatkę z upominkami od firm Incorsa, Benelli, Balistol, Arsenał oraz ZSD. W dniu zawodów uruchomiony będzie Tor Benelli na którym będzie można spróbować strzelania ze strzelb SuperNova oraz M2 – strzelby oraz amunicję zapewnia firma Incorsa przedstawiciel firmy Benelli w Polsce. Na torze tym odbędzie się też pokaz strzelania ze strzelby Benelli SuperNova, który poprowadzi aktualny vice Mistrz Europy w strzelbie Standard Manual kategoria Senior Bogusław Gawęda – postaramy się przekonać „naszego Romantyka” by podczas pokazu zdradził nam kilka swoich strzelbowych sekretów. Dodam, że Bogdan by uczestniczyć w naszych zawodach zmienił termin strzelania w bardzo ważnych zawodach strzelbowych odbywających się w Debreczynie. Bogdn jeszcze raz dziękujemy.

Na zakończenie zawodów podczas uroczystości wręczania medali, dyplomów oraz nagród odbędzie się loteria podczas której zostanie rozlosowana strzelba Benelli SuperNova (ta z której będzie można strzelać na Torze Benelli).

Atrakcji nie powinno zabraknąć, pogoda została zamówiona (dlatego teraz pada) więc nie pozostało nic innego jak zaprosić wszystkich strzelców do rejestracji na zawody http://www.zsdkrakow.pl/incorsa2010/pl/index.php?id=register

Zainteresowanych sędziowaniem na zawodach zapraszam do Macieja Spychały, który ponownie pełni funkcję Match Direktora Pucharu Incorsy. Jak już wcześniej wspomniałem, jest to już szósta edycja Pucharu Incorsy – pucharu który wygrywa drużyna z największą ilością zdobytych w zawodach punktów.

Pozdrawiam i zapraszam Robert Miklaszewski