WS-XV Bali 2008

 W niedzielę w okolicach godziny 16.00 nastąpiło uroczyste otwarcie XV Mistrzostw Świata IPSC. Była oczywiście cała śmietanka IPSC + ważne osobistości Indonezji i wyspy Bali. Uroczystość ładna, ciekawa i najważniejsze że krótka. Nasza Reprezentacja została oczywiście zauważona i przyjęta brawami : )

Dzięki sponsorom, nasze stroje składały sie z ciekawych koszulek, super czapek i naprawdę bardzo dobrych spodni, za co mozemy podziękować Incorsie, Militaria.pl, Grupie FM oraz Fabryce Broni Radom.

 

 Od poniedziałku strzelamy, Boguś i Lesio strzelali w pn. rano od 7.00, reszta towarzystwa od 13.00. Niestety wczorajsza popołudniowa sesja zaczęła się z opóźnieniem 40 minutowym, co spowodowało, że cześć naszego składu nie ostrzelała dwóch torów. Dziś już było lepiej, ale jak sie zakończy dzisiejszy dzień jeszcze nie wiemy.

Opóźnienie było po części spowodowane tym, że na Bali jest jasno od 6.00 do 18.00 i odbywa sie to w 15 minut 🙂 🙂 🙂 Jednak największym problemem jest duża ilość hot-range (dwa stage na jednym torze – strzelanie na zmianę) które zatykają bardzo ruch na strzelnicy. Dużo osób twierdzi, że na level V takich rzeczy nie powinno się praktykować – zwłaszcza jak strzela 1.200 osób : )

Strzelnica duża, cześć torów skierowana jest na lotnisko : ) : ) : ) i można sobie „postrzelać” w kierunku latających samolotów. Zaplecze strzelnicy to oczywiście sklepy, restauracje, ciut mało ich, ale jak pokazuje praktyka, jemy śniadania w hotelu, a obiad jako kolacje w okolicach 21.00 na „mieście” : )

Na strzelnicy, ale oczywiście nie tylko ; ) panuje duży upał i bardzo duża wilgotność. Ręce musimy wycierać tuż przed strzelaniem, a talk nakładać idąc na stage. Schodząc z długiego toru rączki i tak są mokre : ) Na szczęście sędzią również sie pocą ; )

Jak już o sędziowaniu, to z dobrych wieści na stage nr 11 pracuje Staszek Kwiecień i biega dzielnie za zawodnikami, za nami biegał dziś ; ) Ogólnie na całych zawodach sędziowanie na mało mistrzowskim poziomie, niestety … Stage ładnie zabudowane, ale na większości obowiązuje jedna ścieżka, mało rozwiązań indywidualnych można zastosować. Tarcze w 90% dalekie, a i byłbym zapomniał, oficjalna amunicja … kopie jak fabryka : ) i trzeba się przyzwyczaić : (

Strzelnica znajduje sie za miastem i dojechać tam można albo autobusem, albo taksi (oryginalna pisownia) Autobusy jeżdżą co godzinę i jest to najpopularniejszy środek transportu uczestników zawodów. Do dyspozycji CRO i RO na stage jest zawsze kilku helperów, którzy najczęściej biegają z zaklejkami : )

 
No i to by było chyba na tyle z pierwszego razu : )

Z „Bali TOP Coffee” przy głównej ulicy Kuty, relację pisał Miklaś sącząc zimną kawę z miętą : )