Polska niepodległa – rodzinne historie

Flaga-101

Związek Strzelectwa Dynamicznego wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pamiętając o historii tamtych, niezwykle burzliwych lat. Zarząd podjął inicjatywę zapraszając członków Związku do przedstawienia różnych rodzinnych historii wspominające i przypominające lata walk o niepodległość Polski sprzed 100 lat na rożnych frontach działań wojennych w Europie. W celu ujawnienia wspomnień na naszej stronie prosimy wpisy przesyłać na adres e-mailowy kol. Aleksandra Krupińskiego.  

Rozdział 1

Poniżej pierwszy wpis kol. Mariusza Wójcika, który pokazuje zdjęcie swojego dziadka Jana Wrońskiego w mundurze oficera armii austriackiej (pochodził z Kańczugi – Galicja) walczącego dla Polski na frontach w Bośni i Hercegowiny podczas I wojny światowej.

Dziadek_Mariusza

Wpis: AK