Cracow Open 2007 PNC – podsumowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tygodnie przygotowań, kilka dni ciężkiej pracy i … i już po zawodach, trochę szkoda, że już …

Do zawodów przygotowaliśmy jak zwykle 16 stage’s, na których rywalizowało 202 uczestników z 14 krajów (PL 83, CZ 36, SVK 30, LTU 14, GBR 13, LAT 5, UKR 5, HUN 4, FR 4, BUL 2, DEN 2, GER 2, AUT 2, IS 1). Otwarte zostały 4 dywizje (standard 96, production 72, open 18, modified 11) oraz 4 kategorie (production junior i senior oraz standard lady i senior).

Ze względu na Mistrzostwa Europy we Francji, tegoroczna edycja Cracow Open została rozegrana na przełomie sierpnia i września. Przez większość czasu pogoda dopisywała, jedynie w drugim dniu zawodów trochę pokropiło (może więc warto zastanowić się nad stałym terminem Cracow Open w tych dniach).

Tegoroczne zawody różniły się od poprzednich edycji, nie tylko ze względu na rangę zawodów – Mistrzostwa Polski, ale również na sposób ich przygotowania oraz rozegrania. Budowa torów, catering, ceremonia zakończenia zawodów, tu można było dopatrzyć się największych różnic w stosunku do poprzednich edycji. Cateringiem zajął się Rafał Karaś, który wywiązał się z tych obowiązków wzorowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Range Masterami zawodów byli Jiri Sery oraz Robert Wrona, funkcję Match Direktorów powierzono Maćkowi Spychale oraz Robertowi Miklaszewskiemu. Biuro prowadził Zdenek Entl oraz Rafał Stobnicki przy udziale Stanisława Michalika. Ze względu na dużą ilość zarejestrowanych zawodników, lista osób funkcyjnych przekraczała 70 nazwisk.

Przygotowania do zawodów pokrzyżowała duża wichura, która wyrwała nawet jedno z drzew na strzelnicy, co zmusiło nas do rozebrania gotowego już toru nr 6. Na pozostałych torach najbardziej ucierpiały namioty oraz kilka dużych przesłon. Ostatnie prace naprawcze zostały zakończone we wtorek wieczorem, w środę rozpoczęliśmy prematch.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W permatchu uczestniczyło 69 osób, natomiast w matchu 133 z których 4 zostały ukarane dyskwalifikacją,  niestety wszystkie one były z Polski. Strzelanie podczas wszystkich 4 dni zawodów przebiegało sprawnie, dzięki bardzo dobrze przygotowanym do strzelania torom oraz bardzo sprawnej pracy serwisu.

Ceremonia zakończenia zawodów obejmowała również przygotowaną przez Dyrektora Regionalnego uroczystość wręczenia medali pamiątkowych z okazji X-io lecia IPSC w Polsce. Był występ zespołu ludowego, pokaz zdjęć oraz bardzo entuzjastycznie odebrany film z Cracow Open 2007 Polish National Championship.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sportowa strona zawodów też miała swoich bohaterów. Saul Kirsh, Adam Tyc oraz ich koledzy z teamów fabrycznych gromadzili najliczniejszą widownię. Ciekawą niespodziankę zgotował Batki Gyorgy z Węgier wygrywając dywizję Standard. Na koniec warto odnotować rosnącą liczbę zawodników w dywizji Modified, niestety w większości strzelający w niej zawodnicy strzelali z broni spełniającej kryteria dywizji Standard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Mistrzostwach Polski niespodzianką było zdobycie Vice Mistrzostwa Polski w mocno obsadzonej dywizji Production, przez naszego klubowego kolegę Stanisława Kwietnia. Dodatkowo dzięki bardzo dobrej postawie Sławka Konika nasza drużyna Production zdobyła drużynowe Vice Mistrzostwo Polski. Natomiast prawdziwą bombą jest fakt, że Mistrzynią Polski w kategorii Standard Lady została nasz klubowa koleżanka Monika Bazarnik, w tej samej kategorii trzecie miejsce zajęła Beata Spychała.  W kategorii Standard Senior Vice Mistrzem Polski został Wiesław Burzec, a w kategori Production Senior Vice Mistrzem Polski został Marek Zawiślak. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pozdrawiam

Robert Miklaszewski

 

 

Już na sam, sam koniec, warto wspomnieć, że szczęśliwym posiadaczem pistoletu CZ 2075 RAMI z limitowanej edycji jest Leszek Sokołowski, którego z pośród wszystkich uczestników zawodów wylosował Adm Tyc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za rok kolejna edycja Cracow Open … wszystkie spostrzeżenia i uwagi z tej edycji na pewno weźmiemy pod uwagę przygotowując Cracow Open 2008, na które zapraszamy już teraz.

Wyniki zostały zamieszczone na stronie zawodów, w galerii natomiast znajduje się komplet zdjeć.