MARIUSZ WÓJCIK – kolejne DŁUGODYSTANSOWE SUKCESY STRZELECKIE w 2021

Z przyjemnością informujemy, iż członek naszego klubu Mariusz Wójcik, specjalizujący się w snajperskim strzelectwie długodystansowym, brał udział w kolejnych zawodach sportowych i tak został EUROPEAN SECOND VICE-CHAMPION, zdobywając III MIEJSCE na dystansie 1100m w klasie SEMI AUTO w międzynarodowych zawodach długodystansowych LONG RANGE EUROPEAN CHAMPIONSHIPS na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim w dniach 4-5.09.2021. Sukces tym większy, iż jako jedyny spośród wszystkich 52 zawodników odważył się strzelać pociskiem SIERRA 69gr na tak długim dystansie z karabinu AR-15 kaliber .223REM, przy wietrze 3-6 m/s oraz brakujących ustawień optyki (U90,0 MOA;L9,0 MOA). Tajemnicą jego sukcesu, jak ujawnił kolegom, było b. dobre odczytanie kierunku i prędkości wiatru w zróżnicowanych warunkach terenowych na poligonie (zdjęcia poniżej).

LONG RANGE EUROPEAN CHAMPIONSHIPS

LONG RANGE EUROPEAN CHAMPIONSHIPS2

LONG RANGE EUROPEAN CHAMPIONSHIPS3

Na tych samych zawodach, na tym samym dystansie 1100m i w takich samych trudnych warunkach pogodowych i terenowych, zdobył również dobre V MIEJSCE (na 34 startujących) w klasie F/TR, strzelając z karabinu SAVAGE .308WIN pociskiem BERGER HYBRID TARGET 168gr (zdjęcie poniżej).

LONG RANGE EUROPEAN CHAMPIONSHIPS4

 

W ostatnich zawodach na strzelnicy MESCO w Skarżysku Kamiennej w dniach 9-10.10.2021, zdobył II MIEJSCE w XLIII Ogólnopolskich Zawodach F-CLASS, startując ponownie w klasie SEMI AUTO na dystansie 1000yd i strzelając pociskiem SIERRA 69gr z karabinu AR-15 kaliber .223REM (zdjęcia poniżej).

F-CLASS
F-CLASS2

Z wielką przyjemnością ujawniamy inne zdarzenie sportowe, ponieważ Mariusz Wójcik, na tych samych zawodach, został przez Organizatora uhonorowany dyplomem FAIR PLAY, za to, że zgłosił sędziemu zawodów niesłusznie przyznane mu 10 punktów, które dałyby mu miejsce w pierwszej dziesiątce zawodników w trójboju w klasie F-CLASS i szóste nagradzane miejsce w całorocznym rankingu 2021. Gratulujemy takiej postawy (zdjęcia poniżej).

F-CLASS3
F-CLASS4

 

Życzymy jemu dalszych sukcesów. Członkowie naszego klubu, zainteresowani takim strzelectwem, mogą uzyskać wiele dodatkowych informacji na stronach internetowych tych zawodów. Ponadto Mariusz Wójcik zadeklarował podzielić się wiedzą wszystkim członkom naszego klubu, którzy byliby zainteresowani strzelaniem nieco dalej niż dystanse w IPSC, ponieważ z naszych AR-15, nawet z krótką lufą, można jak widać daleko i dobrze strzelać. Najbliższe takie zawody, odbędą się w dniach 5-6.11.2021 w Skarżysku Kamiennej organizowane przez J.W.Silver Target (info na stronie MZSS), na których będzie można strzelać na dystansach od 100 do 900m.

 

Zarząd ZSD Kraków