P.W.S. 4.040 zł 29 euro – relacja

 Puchar Wielkiego Serca rozgrywany w dniu finału WOŚP zgromadził w tym roku, na starcie rekordową jak na te zawody ilość – 42 zawodników. Formuła zawodów w stosunku do poprzednich uległa zmianie, bo do zawodów pistoletowych dodaliśmy strzelbę oraz karabin, co dało pełny turniej. Sportowa strona tych zawodów musiał iść w parze z celem WOŚP, więc tuż po zawodach została zorganizowana licytacja, na której głównymi atrakcjami były Puchar Wielkiego Serca i medal Prezydenta IPSC. Medal trafił do Krzysztofa Michalika, natomiast Puchar do Sławka Cnotliwego.

Podczas samych zawodów odbył się pokaz i strzelanie z karabinów przywiezionych przez Zbyszka Świerczka – kto chciał strzelić z naprawdę ciekawej broni, musiał wrzucić do puszki odpowiednią kwotę i mógł sprawdzić swoje umiejętności snajperskie. Zbyszek jest współorganizatorem zawodów strzeleckich na naprawdę duże odległości 300, 800 i 1025 metrów (Longshot), o których trochę nam podczas zawodów opowiedział.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, przynieśli fanty które później mogliśmy licytować oraz wszystkim przygotowującym te zawody, pozdrawiamy i zapraszamy znów za rok, bo orkiestra ma grać do końca świata i nawet o jeden dzień dłużej 😉

 

 ___________
08.01.2012

 Miło nam poinformować, że podczas zawodów udało się nam zebrać kwotę 4040 zł oraz 29 euro.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczyniki się do uzyskania tak dużej kwoty.

Relacja z zawodów oraz zdjęcia niebawem.

 

 

duże zdjęcie

__________________________

06.01.2012

 Tak to wyglądało w zeszłym roku, teraz aura nas nie rozpieszcza, ale kto wie, może i 8.01.12 wyjdzie trochę słońca ?  Dziś zapadły ostatnie decyzje co do zakresu działań podczas Pucharu Wielkiego Serca.

Jak zawsze podczas WOŚP chodzi bardziej o szczytny cel i dobrą zabawę niż o wielkie wyniki sportowe, dlatego turniej rozgrywany będzie tylko w jednej dywizji open. Każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkowy, unikalny dyplom i na tym kończymy nagradzanie zawodników – pucharów, medali wygrać na tych zawodach nie będzie można 🙂 chyba że w licytacji !

Zabawa zabawą, ale zawody muszą również mieć swoje sportowe oblicze, dlatego dokonaliśmy korekty ilości strzałów, by kiepskie warunki nie sparaliżowały zawodów. Pistolet to 24 strzały, karabin również 24, strzelba 18 śrut + 6 breneka. Jeśli to rozwiązanie zostanie szybko rozegrane, a pogoda będzie sprzyjać możemy ją wręcz podwoić, ale tego muszą chcieć nasi goście 🙂 czyli Wy.

Zaczynamy strzelać o 10.00, dlatego prosimy o przyjazd ciut wcześniej by dokonać rejestracji, startowe 50 zł trafia do puszki WOŚP.  Na licytację mamy już kilka ciekawych medali oraz wspaniały puchar przygotowany przez Krzycha Michalika. Wiesław Burzec dziś po ostatnich ustaleniach przygotowuje brefingi, Maciek Spychała jutro odbiera plakaty i puszkę WOŚP. Tadeusz Noga i Leszek Kucharski dopinają ostatnie tematy z Twierdzą, wszystko zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Weźcie znajomych i przybywajcie !!!

A tak tory i miejsce oczekiwania wyglądały dziś (piątek 06.01)

04.01.12
 

 

 

 

 

 

 


 UWAGA !!! Szanowni Państwo mamy ciekawą rzecz na licytację !!! Oryginalny medal Prezydenta IPSC !!! Otrzymałem go od strzelca, który chce zachować anonimowość, ale to chyba jedyna możliwość by taki medal sobie po prostu oficjalnie kupić ! Z dodatkowych informacji chciałbym dodać, że zawody o Puchar Wielkiego Serca będą najprawdopodobniej ujęte w kalendarzu MZSS, będzie więc można zdobyć komunikaty w trzech rodzajach broni !Dla „karabiniarzy” dodatkowa gratka, podczas zawodów odbędzie się spotkanie ze Zbyszkiem Świerczkiem, organizatorem zawodów LongShot, który opowie nam (i jak będzie czas, to pokaże) o podstawach strzelania na duże odległości. Zbyszek przywiezie ze sobą karabiny Remington 700 Police, karabin wyborowy „BOR”, Kb Mosin oraz Mauser z lat 40-ych. Będzie można wylicytować 4 sloty na strzelanie z tych karabinów 🙂

Maciek Spychała załatwił już wszystkie formalności związane z puszką WOŚP, a jutro z Wiesławem Burzcem będziemy robić ostatnie ustalenia co do torów. Ponieważ frekwencja na zawodach jest jak zwykle niewiadomą, postaramy się przygotować na każdą ewentualność, tak by każdy mógł postrzelać, coś ciekawego wylicytować i jeszcze w miarę wcześnie wrócić do domu 🙂

 

W piątek lub sobotę wypatrujcie ostatecznych informacji co do zawodów – i jeśli planujecie przyjazd proszę zapiszcie się na liście startowej – pomoze się nam to przygotować z dyplomami 😉

http://www.zsdkrakow.pl/rejestracja/

Dziękuję
Robert M

____________

03.01.2012

Szanowni Państwo, tegoroczna akcja WOŚP nabiera tempa, nasza również ! Już dziś wiemy, że „będzie się działo”, tory karabinowe to około 70 strzałów, pistolet również, strzelba 24 breneki i 18 śrut. W piątek ostatnie decyzje co do torów – czekamy na prognozy pogody, bo podstawa to bezpieczeństwo.

Tegoroczny dyplom już jest – zapraszamy 8 stycznia po jego odbiór !

Zapraszamy do rejestracji na zawody pod adresem  http://www.zsdkrakow.pl/rejestracja/

_________________

19.12.2011

Miło nam poinformować, iż w dniu 08.01.2012 zostaną rozegrane, tradycyjnie już w dniu finału WOŚP,  zawody o Puchar Wielkiego Serca. Tym razem proponujemy strzelecją zabawę w formie 3- gun ! Wiesław przygotowuje tory do strzelań pistoletowych, strzelbowych i karabinowych, szykuje się więc świetna zabawa, na którą zapraszamy wszystkich sympatyków sportu strzeleckiego. Spychu i Miklaś zadbają o puszkę WOŚP oraz fanty do tradycyjnej licytacji, z której cały dochód trafia na rzecz WOŚP. Zapraszamy w niedzielę już od 10.00, startowe trafia do puszki (prosimy o min 50 zł). Więcej szczegółów o zawodach niebawem 🙂
Dla przypomnienia jak bawiliśmy się ostatnio załączam linki

http://www.zsdkrakow.pl/?p=1902

http://www.zsdkrakow.pl/?p=1390

023-orkiestra