Rok 2020 – podsumowanie

Summary2021pict

Koleżanki i Koledzy,

trudny dla wszystkich rok dobiega końca, w związku z tym, niestety jedynie w tej formie mogę dokonać podsumowania sezonu 2020.

Chciałem to zrobić osobiście na naszej kolacji wigilijnej, ale z racji obostrzeń sanitarnych, jak się zapewne domyślacie, do takiego spotkania nie może dojść.

Sezon, pomimo przerw spowodowanych epidemią odbył się prawie bez zakłóceń, wszystkie imprezy strzeleckie zaplanowane przez nasz klub doczekały się realizacji.

Na uwagę zasługuje fakt, że od tego roku zaprzyjaźniony z nami klub BIG GUN rozpoczął swoją działalność na nowej krytej strzelnicy przy ul. Winnickiej w Swoszowicach i w związku z tym, jak się domyślacie, nie mogło nas tam zabraknąć. Od połowy roku wspólnie organizujemy tam zawody dynamiczne i shoot off-y.

Jak widać po frekwencji cieszą się one wśród naszych członków dużym zainteresowaniem.

Były też szansą i możliwością, w tym trudnym dla wszystkich roku, na zdobycie niezbędnych komunikatów w szczególnym reżimie sanitarnym.

Zawody Level III, które nasz klub organizuje jako sztandarowe od lat ; Cracow Open i Dragon Cup 20, w tym roku zostały zorganizowane na terenie obiektu naszego nowego partnera – klubu strzeleckiego TAS Silesia z Zabrza. Zawody te, nie tylko w mojej ocenie, zostały przygotowane perfekcyjnie, co jest zasługą wielu członków z naszego klubu oraz sympatyków, na których pomoc możemy w takiej sytuacji zawsze liczyć.

W bieżącym roku przyjęliśmy w nasze szeregi 12 nowych adeptów sztuki strzeleckiej, natomiast 12 strzelców z różnych przyczyn opuściło szeregi naszego grona.

W 2020 roku uprawnienia sportowe uzyskało 91 członków klubu, równocześnie jeden z naszych kolegów awansował do grona NROI Polska. Nasze Gratulacje !!

Dokonaliśmy w ostatnim czasie dwóch znaczących zakupów sprzętu i wyposażenia, które zapewne przyczynią się do uatrakcyjnienia naszej oferty w trakcie zawodów organizowanych na terenie MCS Bochnia i Big GUN, będąc również dobrą alternatywą uzupełnienia treningów strzeleckich, o które dopominało się tak wielu kolegów. Mówię tutaj o nowym systemie celów ruchomych ”Gwiazda” i dynamicznych kulochwytach przesuwnych.

Częściowo odnowiliśmy naszą stronę FB, postaramy się, aby wszelkie komunikaty oraz zapowiedzi nadchodzących wydarzeń były tam na bieżąco umieszczane.

Tak na marginesie, jeśli ktoś z Koleżanek i Kolegów ma lub będzie robił ciekawe zdjęcia z zawodów to zapraszam do ich umieszczenia.

Co nas czeka w przyszłym roku…

Zwyczajowo będziemy nadal organizować zawody strzeleckie w 3 kategoriach sprzętowych w ramach nowej inicjatywy, w postaci PUCHARU ZSD.

Będziecie zbierać punkty przez cały rok, które będą nagradzane przez Zarząd na koniec każdego sezonu.

Nasz kalendarz zawodów wkrótce będzie dostępny na stronie ZSD. Dodatkowo umieścimy tam kalendarz MZSS oraz IPSC Regionu Polska dla tych, którzy szczególnie upodobali sobie zawody Level III .

Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia życzę wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom, zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt oraz wielu sukcesów, w tym także sportowych, w Nowym 2021 Roku.

Prezydent

/-/ Adam Włoczewski