Umowa Rady Regionu IPSC – Poland

Wszyscy śledzący sprawy Regionu, zdają sobie sprawę z prac jakie się obecnie odbywają. Kolejnym krokiem do wypracowania porozumienia, jest propozycja Tadeusza Gołębia, którą przedstawiamy na naszej stronie.

Witam wszystkich.

W związku z ogólną dyskusja na temat Umowy R.R. zdecydowałem się zareagować. Podstawa jest umożliwienie wszystkim chętnym wzięcie udziału w naszym sporcie. Zastrzeżenia do Federacji były takie, że skupia jedynie struktury prawne, a tym samym zawęża grono chętnych. Dlatego nie mówimy obecnie o Federacji. Stwierdzanie, że mogą brać udział jedynie Kluby posiadające Licencje PZSS, również ogranicza możliwości przystąpienia do naszego sportu strzeleckiego wielu osobom.
Propozycja Darka ma w sobie wiele merytorycznych uchybień. Za jego wiedza i zgoda dokonałem istotnych korekt. Sami możecie porównując zauważyć jakich. Myślę, że w obecnym kształcie jest w stanie zaspokoić nawet bardzo wybredne gusta naszych wszystkich Kolegów działaczy, którym leży na sercu systematyzowanie i umocowanie IPSC w strukturach polskich realiów.
Oczywiście na zebraniu R.R. w Piekarach w dniu 14 lutego możemy dokonywać ostatecznych korekt, lecz spotkanie to musi zakończyć się uzgodnieniem ostatecznego tekstu jak również uzgodnieniem Kalendarza Zawodów na 2006 rok.
Ktoś może mówić, że w proponowanym tekście jest zbyt dużo uwarunkowań i Załączników. O tym będziemy dyskutować w Piekarach.
Proszę wszystkich, a głownie decydentów o przeanalizowanie propozycji tak, byśmy w Piekarach mogli zadecydować.

Pozdrawiam.
DVC
Tadeusz Gołąb

TEKST UMOWY